Když telefony, tak chytré

Umíte si představit, že by vás někdo požádal o vaše telefonní číslo a vy jste mu ho dali s tím, že vám může zavolat jenom v určitou dobu, po kterou budete doma, abyste to mohli zvednout? Někdo takový by se asi tvářil hodně vykuleně, kdybyste mu řekli, že tam máte pevnou linku a aparát v předsíni. Protože takové telefony už se dnes akceptují leda snad v případě nějakých kanceláří, ale rozhodně ne v případě běžných uživatelů. Běžní lidé přece používají něco jiného, lepšího.

žena s telefonem

Člověk, který dnes telefon používá, přece volí mobilní variantu! Aby se ze svého telefonu dovolal kdykoliv a odkudkoliv. Ale kdybyste někomu takovému řekli, že máte mobilní telefon a z tohoto můžete kromě volání případně i poslat SMS, rovněž byste nezazářili. I v takovém případě byste zřejmě vzbudili soucit nebo vyvolali smích. Protože jakkoliv byly běžné mobilní telefony ještě před nemnoha lety vrcholem špičkové techniky, i ty už jsou artefaktem minulosti.
A čím se telefonuje dnes?
Dnes už jsou naprosto běžné smart telefony. Tedy telefony, jimž se přezdívá chytré. A dlužno podotknout, že se jim tak říká plným právem. Protože to, co dnes už telefony dokážou, co mohou svým majitelům poskytovat, je svým způsobem něčím úžasným a donedávna nepředstavitelným.

mobil v ruce

Chytré telefony umí jak známo kromě funkcí původních mobilních telefonů třeba i to, co by od nich i vcelku nedávno ještě nikdo neočekával. Umožňují využívání internetu, umožňují stažení a následné využívání nejedné aplikace, dají se na nich hrát různé hry, dá se jimi fotografovat, poslouží třeba i jako navigace. Skoro by se tedy dalo říci, že toho umí víc než ti, kdo si je pořizují.
A pokrok tu určitě ještě neřekl své poslední slovo, neustrnul na místě. Protože nároky lidí na telefony rostou. A tak je otázkou, co budou telefony umět v budoucnu. Až ty dnešní chytré varianty nahradí dost možná telefony geniální.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku