Vývoj telefonní komunikace

Přenos přes drát
Vynález prvního telefonního zařízení byl uznáván Alexanderu Grahamu Bellu, ovšem později se přešlo k variantě, že jej vynález už v roce 1849 Antonio Meucci, což potvrdil i kongres sporných států. Proto není úplně přesně jasné, kdo vynalezl první telefon, protože je to rozhodně vyspělé zařízení, u kterého se mnohdy vylepšovali starší vynálezy. U těch elektrických byl princip elektromagnetický, kdy se pohyb vzniklý rozkmitáním hlasu převáděl na elektrický proud.

chytrý mobil

Ten putovat do zařízení stejného typu a proces přeměny byl opačný. Když se přesuneme k nám, tak vůbec první telefonní linka byla vybudována roku 1881 a vedla 2,5 km. Samozřejmě veškeré spojení vedlo kabelem, což platilo ještě hodně dlouhou dobu, takže telefon byl na určitém místě a nepřenášel se. Další století byli zřízeny telefonií budky. Telefonní komunikace probíhal přes ústředny, jež se dělily na dva druhy, a to manuální a automatické.

telefonní linka

Mobilní telefony
Vynález touto zařízení řadíme už v období konce 19. století, ovšem běžné použití přišlo mnohem později. Hlavní výhoda je rozhodně obrovská, protože s principem požívání rádiových vln nemusí být zařízení propojená kabelem. Samozřejmě první mobilní telefony byly velké kufříky, ovšem později jsme je pohodlně strčili do kapsy, což platí i dnes. Nejprve jsme mohli najít tento typ telefonů jako součást automobilů a teprve potom se začaly rozšiřovat ty klasické. Později s jejich dostupnou cenou i pro běžné lidi přišlo obrovské rozšíření. V dnešní době má většina z nás dotykové Smart mobily, které jsou úrovní mnohem výše, protože skutečně mají nespočet funkcí, které můžeme mít stále při sobě v jednom zařízení. Rozhodně v tom hraje velkou roli internet, protože ten spojuje zařízení mezi sebou, kdy se přes něj dostaneme k neomezenému množství dat, protože nové stále a stále přibývají, přičemž tato síť má opravdu budoucnost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku