Jak chránit firemní data před únikem?

S příchodem koronaviru se do virtuální sféry přesunuly i firmy, které si v předchozích letech zakládaly na „tradičním“ přístupu. Význam ochrany dat tak v globálním měřítku nabyl ještě větší význam. Kyberzločinci bohužel nespali, ale naopak byli velmi aktivní. Počet útoků se výrazně zvedl a došlo k několika velmi významným únikům dat. Terčem se staly například společnosti easyJet, Nintedo nebo online platforma pro hru Roblox.

nexttech.cz_bcvsolutions_eu_uvodni

Poslední zmíněná krádež dat, tedy z fenomenální free-to-play multiplayerovky Roblox, je velmi zajímavá z důvodu, že k útoku došlo zevnitř. Kyberzočinec podplatil jednoho ze zaměstnanců a získal přes něj přístup k zákaznické stránce. Z ní byl jen krůček od přístupu k více než 100 milionům uživatelských účtů.

Nechme však Roblox Robloxem a zaměřme se na vaše podnikání. Co můžete pro ochranu důležitých souborů udělat vy? V prvé řadě přijměte fakt, že potenciálním cílem útoků kyberzločinců může být opravdu každý, tedy i vaše firma. Velkou hrozbu navíc představují i samotní zaměstnanci. Ti mohou data krást za účelem prodeje konkurenci nebo je zpeněžit v rámci vlastního podnikání.

Používejte silná hesla

Naprostým základem zabezpečení firemních dat je používání dostatečně silného hesla pro přistup do systému. V dnešní době se zároveň stává standardem dvoufázové ověřování.

Aktualizujte a zálohujte

Udržujte operační systém v dobré kondici – průběžně stahujte bezpečnostní záplaty. To samozřejmě platí také pro jednotlivé aplikace, které při práci běžně používáte. Data pravidelně zálohujte a nebojte se je šifrovat.

nexttech.cz_bcvsolutions_eu_01

Zvažte implementaci identity manageru

Pro správu velkého množství uživatelských přístupů ve větších firmách je jasnou volbou identity manager – platforma, která umožňuje nastavování hesel, zakládání/mazání profilů a další operativní úkony z jediného místa bez nutnosti asistence IT administrátora.

O tom, co je to identity manager a jak vám může pomoci při zvyšování úrovně zabezpečení dat, se dozvíte na blog.bcvsolutions.eu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku