Co víme o autech?

Kdybychom dnes narazili na někoho, kdo neví, co to je auto, určitě by nás to udivilo. A to naprosto pochopitelně, protože neznat něco, na co narazíme (v ideálním případě jenom v přeneseném smyslu slova) pomalu všude, je zcela nemyslitelné. A auta všude kolem nás jsou. Museli bychom se vyšplhat na nějakou hodně vysokou horu nebo proniknout do hodně hlubokého lesa, abychom měli jistotu, že se podobným vozidlům vyhneme, že tam žádná nepotkáme.
Auta tedy známe. A to nejen jako taková. Často toho o nich víme daleko více, a to i toho, co je v podstatě jen zřídka nějak smysluplně využitelné.

auto Ferrari

Víme například, že existují auta různých značek. A zatímco jsme u nás dříve všichni rozeznali jedině škodovky, Avie, Tatry, Dacie, Moskviče, Wartburgy a pochopitelně nepřehlédnutelné Trabanty, protože to byla vozidla východního bloku, jež byla v podstatě jako jediná dostupná našim obyčejným lidem, považujícím i tato za učiněné terno, dnes jsou naše obzory daleko širší.
Podobně je tomu i s typy vozidel. Zatímco dříve jsme tu mívali auta osobní, náklaďáky, dodávka a šmytec, dnes abychom navíc rozeznali i kabriolety, pickupy a kdo ví, jak se tomu všemu ještě říká.
Pokud se pak tankuje, je třeba vědět i to, že tu máme jak auta jezdící na benzín, tak i ta dieselová, na něž jsme si zvykli už dávno, ale čím dál častěji i jejich alternativy elektrické, hybridní nebo plynové. A abych nezapomněl na dějiny, neopomenu ani dřívější auta jezdící na dřevoplyn.

staré auto

Zatímco dříve bral každý z nás jakýkoliv vůz, který byl v obchodní síti právě k dostání, dnes si musíme v oblasti auto moto vybírat třeba i podle toho, jak takové vozidlo hodláme využívat. Máme i auta určená do městského provozu, i ta závodní, i terénní. A každá mají své výhody i nevýhody.
Ale jedno je všem autům v dnešní době typické. A to skutečnost, že jsou tato ‚přemnožená‘. A ani ten nejsilnější a nejrychlejší vůz nám nezajistí, že budeme v cíli včas. Protože kvůli těm dlouhým kolonám vozidel nejednou někde uvízneme a závidíme třeba i chodcům, kteří jsou v tu chvíli třeba i rychlejší než my v autech.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku