Znáte pojem hardware?


Máte chvíli času? Jestli ano, vypněte svůj počítač a pořádně si ho prohlédněte. Co uvidíte? V první chvíli to bude nejspíše monitor, klávesnice a počítačová myš, tedy zařízení, jež se musí při užívání počítačové sestavy bezprostředně využívat, a tedy jsou uživatelům obvykle na očích. Pak nemůžete neuvidět ani počítačovou skříň a elektrický zdroj, které jsou také na očích.
Pokud jste pak těmi, kdo dosud neznají pojem hardware, pak vězte, že už ho přinejmenším zčásti znáte. Protože hardware je i to, na co jste se právě před chvílí se mnou dívali.

deska okruhy

A kdybyste se v tom snad začali vrtat, k čemuž vás ale nenabádám a nepřebírám žádnou zodpovědnost, pokud tak učiníte, nalezli byste i další součásti či přídavná zařízení. Z počítačové skříně byste mohli možná vydolovat pevný disk, zvukovou, grafickou či síťovou kartu, základní desku, sběrnici, mikroprocesor či operační paměť, po spojovacích kabelech byste se mohli dobrat až ke skeneru, tiskárně, webové kameře nebo dalším součástem a zařízením. A i to všechno je hardware.
Hardware je na počítačové sestavě zkrátka vše, co je hmatatelné, čeho se lze dotknout. Je to to, co si v rukou přineseme nebo přivezeme z obchodu, co si sestavíme nebo necháme sestavit a co nám pak zabírá nějaké místo.

nakreslený monitor

Čímž se toto liší od svého protějšku, softwaru, ke kterému patří pro změnu programy, jež uchopit nejde, jež jsou virtuální. Ale ač jsou nehmatatelné, jsou právě díky hardwaru využitelné, jenom díky hardwaru nám mohou prokazovat své služby.
A pro svůj význam, který hardware má, byste určitě měli tento pojem znát. Protože nebýt tohoto, neměli byste vlastně vůbec žádný počítač. A ani s tím sebelepším programovým vybavením byste pak nedokázali vůbec nic. Protože počítač jako takový, to je právě hardware. A hardware je prvním předpokladem k tomu, abyste mohli s výpočetní technikou pracovat a využívat její možnosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku