Znáte hardware?


Každá branže, které se lidé věnují, má svoji vlastní hantýrku, svoji terminologii. A té obvykle rozumí jenom zasvěcení lidé, ti, kteří se danou problematikou zaobírají a rozumí jí více než dostatečně. V oblasti výpočetní techniky je tomu pochopitelně také tak, i zde je celá řada tu více a tu méně odborných termínů, kterým my laikové třeba ani za mák nerozumíme. Ale to nás vlastně nemusí vůbec znepokojovat, protože většinu z této odborné terminologie znát nemusíme. Není nám to v každodenním životě k ničemu, protože nám o tom obvykle nikdo nic neříká, a kdybychom to znali a chtěli se o tom bavit s někým jiným, stejně bychom si nepopovídali.

nabíjecí kabel

Složitou odbornou terminologii z oblasti výpočetní techniky tedy zná skutečně jenom málokdo. Ale protože jsou počítače a podobná zařízení používány i laickou veřejností, mezi níž tyto záležitosti někdy přijdou na přetřes, je přece jenom záhodno znát aspoň ty nejzákladnější termíny, jež se s takovými počítači a jejich příslušenstvím pojí.

paměť RAM

Každý z nás by měl znát aspoň něco jako třeba hardware. A co vy? Znáte třeba právě toto slovo? Určitě už jste ho někdy slyšeli, ale dokážete vysvětlit, co toto v reálu znamená?
Pokud nevíte, pojďte se nyní trochu poučit. Abyste si někde neudělali ostudu.
Hardware, to je počítačová skříň a vše, co je v této ukryto. Hardware je ale také k ní připojený monitor, klávesnice, počítačová myš, skener, tiskárna, reproduktory, webkamera atd. Jednoduše řečeno je to všechno to, na co si u počítačových sestav a jejich příslušenství můžeme sáhnout, v čem se můžeme vrtat, prostě co fyzicky existuje. Je to to, do čeho se dá praštit nebo kopnout, když to neplní svoji funkci, co se dá přinést třeba i s funěním z prodejny a odnést do opravny.

A pamatujte si to. Budete určitě považováni za znalce, až vám to manžel(ka) hodí na hlavu a vy v sanitce zmíníte, že vás zranilo ne takové to tamto, ale váš hardware.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku