Zábavné a naučné deskové hry

Hledáte zábavu pro děti, u které by se něco naučili? Už vás nebaví, jak celé dny sedí u počítačů, notebooků a tabletu. Každý den je to stejné a na normální hry už vesměs zapomněli? Nevědí, jak si mají hrát, aniž by využívali elektronických přístrojů. Chcete jim ukázat něco z vašeho dětství a něčemu se přiučit? Nechcete, aby si celé dny kazili oči a koukali do monitoru? V dnešní době když vypadne elektřina, jsou děti bezradní. Nemohou koukat na televizi ani do počítače. Dostávají se do situace, kdy nevědí co dělat. Jak děti zabavit a užít si spoustu legrace?

člověče nezlob se

Máme pro vás pár her, který by děti mohly zaujmout a vy můžete zavzpomínat na své dětství. Deskové hry jsou v dnešní době skvělou zábavou. Existuje jich vážně hodně a jsou na různé způsoby a zamyšlení. Děti se u nich mohou naučit něco nového. Dnes si zavzpomínáme na jedny z těch starších her. Každý určitě někdy hrál Člověče, nezlob se. Je to stará hra, ale stále má své kouzlo. Hrací deska je na jedné straně určena pro čtyři hráče a na straně druhé pro šest hráčů. Pravidla jsou jednoduchá a naučí se je každý. Cílem je dostat své hráče co nejrychleji do domečku a přitom vyhodit co nejvíce figurek protihráčů. Vyhrává hráč, co dostane všechny své figurky do domečku. U této hry si děti osvojí přemýšlení ve správném tahu figurkou, tak aby to bylo výhodné pro ně. Když mají více nasazených figurek. Naučí se trpělivosti a zvládání vzteku. Většinou u této hry nezůstane nikdo ledově klidný. Děti se naštvou a někdy to za jde tak daleko, že se rozbrečí. Zvládání vzteku je důležitou zkušeností do života.

děti

Druhou hrou jsou Sázky a dostihy. Je to opět desková hra, ve které jde o rozvoj dětské mysli. Naučí se hospodařit s penězi, které na začátku hry dostanou. Za peníze kupují dostihové koně a různě je trénují. Když někdo vstoupí na vaše políčko s koněm, musí vám uhradit poplatek za prohlídku stáje. Když už nemáte žádné peníze, můžete ještě ve hře měnit jednotlivé stáje mezi hráči. Hra je časově náročná a pozná se, jestli jste dobrý byznysmen nebo zkrachujete. Ukažte dětem, že se dá bavit i jinak.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku