Výcvik psa může být zábava

Milujete čtyřnohé kamaráda a některé i vlastníte? Jejich výcvik je vaší zálibou a společně strávené chvíle vás naplňují. Chcete mít parťáka, kterého můžete vzít kamkoliv sebou, aniž byste se museli obávat, že vám uteče nebo bude jeho chování nevhodné. Správná výchova vám zajistí bezstarostné toulání přírodou i ve městech. Krásné procházky po kolonádách a náměstích. Kdy začít s výcvikem a jak ho správně vést, aby se vás pes nebál, ale měl k vám řádný respekt a poslechl na první povel. Výcvik může být vaším hobby. Vyžadujete od něj naprostou poslušnost, ale za to mu dáte volnost a svobodu. Protože se na něj budete moci spolehnout. Vezmete ho všude sebou a nikdy vám nebude na obtíž. Nebudete pro něj muset hledat hlídání, když budete chtít někam vyrazit.

štěně

Kdy začít se základním výcvikem psa? Štěňátko si z vybrané chovné stanice můžeme vzít, až dosáhnou alespoň osmi týdnů. Je to ideální čas, kdy už má štěně za sebou první dvě očkování a je schopné žít bez matky. Se základním výcvikem je dobré začít hned, jak si štěňátko přinesete domů. První dny si zvyká na nový domov a při tom mu ukazujete sociální návyky. První chůze na vodítku, vykonávání potřeby venku a ne doma. První přivolání ke mě. Je to jeden z prvních povelů, které by mělo štěně zvládnout. Když je pes dál od vás, ale stále na vodítku, dáte psovi povel ke mě a psa když nereaguje, přitáhnete pomalu k sobě a necháte ho posadit přímo před vás. Tak, aby vám hleděl do očí.

cvičák pro psy

Psa pochválíte a odměníte pamlskem. Teď se dostáváme k dalšímu povelu a to k povelu sedni. Tento povel je jednoduší. Dáte psovi povel "sedni". Pak mu jemně stlačíte zadek k zemi. Opět psa pochválíte. Je jen na vás, jestli zvolíte výcvik pomocí pamlsků nebo jen vaší vděčností. Vděčností se myslí pohlazení a kladná pochvala. Tyto povely jsou základní stejně tak jako povel k noze. Pes by se u tohoto povelu měl přiřadit ke psovodovi.  Ve stejné úrovni jak je psovod.
Výcvik je důležitý. Čím dřív začnete, tím lepší budete mít začátky. Psovi je potřeba se věnovat každý den, alespoň hodinu denně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku