Telefony zmoudřely


Vědeckotechnický pokrok zasáhl už snad všechny oblasti našeho života, které jím jenom zasaženy být mohly. Už dávno nežijeme v takovém ‚pravěku‘, v jakém jsme žili i dejme tomu přece jenom docela nedávno, dejme tomu za minulého nebo v počátcích tohoto režimu. Dnes už jsme se posunuli mnohém dále. Což se dá nejlépe demonstrovat třeba na telefonech.

volání mobilem

Možná si vzpomenete na to, co na našem trhu dominovalo i ještě před řádově dvěma desítkami let a co bylo tehdy nejednou vrcholem dokonalosti, tedy na klasické pevné linky. Jež sice přetrvaly dodnes, ale už sehrávají podružnou úlohu. Možná si vzpomenete na první, a nejen první mobilní telefony, které byly učiněným zázrakem a které dnes sice občas také někomu k životu stačí, ovšem vesměs už jen někomu ‚zkostnatělému‘.
To vše už dnes pomalu mizí v propadlišti dějin. Protože trh opanovaly smart telefony, tedy telefony takzvaně chytré. Telefony, které už dávno nejsou pouhými telefony, přístroji, s jejichž pomocí by se mohlo mluvit s někým vyskytujícím se mimo fyzický dosah.

selfie mobilem

Kolik toho jenom takové chytré telefony v dnešní době nabízejí! Dají se z nich i posílat textové zprávy, dá se s jejich využitím brouzdat na internetu, dají se sem nahrávat a následně využívat nejrůznější aplikace. Takové telefony mohou pomáhat s navigací, dají se na nich hrát hry, lze jimi fotografovat, ba dá se jimi i platit (pochopitelně ne tak, že by je lidé odevzdávali prodavačkám coby protihodnotu namísto peněz, to dá rozum). A zapracovalo se třeba i na tom, aby byly tato aparáty v mnoha případech voděodolné, nerozbitné při pádu.
Prostě se u chytrých telefonů dá mluvit o dosažení naprosté dokonalosti. I když o této pochopitelně raději nemluvme, abychom nebyli jednoho dne k smíchu. Protože pokrok se nezastavil, běží dál, a tak i dnešní chytré telefony mohou být jednoho dne zaostalé ve srovnání s jejich následníky, kteří toho budou možná umět ještě daleko více.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku