S montáží nábytku si poradí i stěhovací firma

Přestěhovat byt znamená absolvovat náročný proces, a to zejména pro toho, kdo se snaží zvládnout celou situaci vlastními silami. Jednoduché je to vždy, kdy jde pouze o balení věcí do krabic a přenášení lehčích předmětů, akce většího rozsahu již ovšem vyžadují komplexní přístup a možná i výpomoc přátel, nebo stěhovací firmy. Nejvíce potíží nastává obvykle v souvislosti s domácími spotřebiči, které jsou neskladné a těžké, a také s nábytkem. Výhodou je, pokud je rozebíratelný, ale ne každý si dokáže s touto prací poradit, ať už z důvodů časových, organizačních či technických, anebo kvůli náročnosti z hlediska fyzické námahy, případně správného pracovního postupu.

nábytek v pokoji

Jak s nábytkem

Nábytek představuje při stěhování (kromě velkých domácích spotřebičů) nejobtížnější položku. Jistou výhodou je alespoň to, že se dnes celá řada těchto výrobků zhotovuje tak, aby je bylo možno demontovat, snadno přemístit a sestavit na novém působišti. Ne vždy je však montážní procedura snadným krokem, zvláště tam, kde schází zručný manžel, fyzická síla či montážní návod a potřebné nářadí. Demontovat noční stolek anebo malou komodu je relativně snadné, ale horší je to s kuchyňskou linkou, která se stěhuje s vámi, anebo s vestavěnou skříní na míru. Tam se musí dodržet přesný postup práce, jsou k tomu zapotřebí minimálně dva lidé a pochopitelně i určité zkušenosti a pracovní pomůcky.

obývací pokom

Proto je montáž nábytku Praha odnesto.cz již běžnou součástí pracovní náplně stěhovacích firem. Ty jsou navíc pojištěné, takže máte určitou záruku, že vaše věci nepřijdou k úhoně, což je problém právě u svépomocných akcí. Stěhováci by si měli dokázat poradit i s demontáží kuchyňského dřezu, s odpojením vodovodní baterie a s opětovným připojením včetně odpadu. Můžete je požádat i o další práce, jako je vrtání a upevnění záclonových konzolí, připevnění polic, zrcadel a čehokoli, co visí na stěně na jakémkoli povrchu. Problémy mohou nastat hlavně u bytových jader z betonu anebo naopak v měkkých materiálech, jako jsou tvárnice Ytong nebo sádrokarton.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku