Rozdíl není jen v ceně

Pokud jste si rozhodli zakoupit notebook, který je rozhodně praktičtější, než stolní počítač, tak to zrovna nemusí být jednoduché. Rozhodně by vás neměla ovlivnit cenová relace, jelikož je celkem logické, že takový, který skutečně umí a je na něj spolehnutí, nebude patřit na nejlevnější příčky. Nicméně vyplatí se investovat do lepší kvalitnější elektroniky. Rozdíl ovšem nehledejte jen v ceně, důležité jsou parametry, které daný výrobek nabízí. Mezi jednu podstatnou věc patří i výběr procesoru.

člověk s počítačovou skříní

Zkratky v popisu produktu

Pokud se budete pozorně soustředit na popis procesoru, tak se setkáte nejčastěji s dvěma názvy AMD a Intel. Jedná se o dva hlavní výrobce a samozřejmě každý přináší své benefity.
AMD – má na trhu nižší podíl a bude vítězem v poměru ceny a výkonu. Sempron a Athlon X4 jsou dvou ale i rovněž čtyřjádrové procesory a nepodávají takové výkony, které by náročný uživatel rád viděl. Na druhou stranu ho mohou potěšit procesory Ryzen a čím vyšší číslo budou mít za názvem, tím budou vhodnou volbou pro náročnější uživatele.
Intel – ten má zase obrovskou výhodu, že snad až s výjimkou Xeonů disponuje integrovaným grafickým jádrem. Má dvě základní řady, které jsou Celeron a Pentium, tady rozhodně chybu neudělá nikdo, kdo potřebuje sestavu pro kancelářskou nebo běžnou domácí práci. V podstatě se jedná o dvoujádrové produkty. Také se můžete setkat s řadou Core i3, která je o trochu výkonnější a také uživatele potěší svojí nabídkou čtyřjádrových procesorů. Přirozeně, že pokud bude mít označení i vyšší číslici, tak bude vykazovat známky, které budou směřovat k náročnějším uživatelům.

základní deska

Další parametry

U popisů se můžete samozřejmě dozvědět další důležité informace, které rozhodnou o tom, zda se zrovna tento notebook stane vaším každodenním spolupracovníkem či rovnou nerozlučným kamarádem. Nebo zda bude pokoušet vaše nervy, protože zkrátka špatná volba ničemu v práci neprospěje.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku