Rallye mohou jezdit i amatéři

Automobilový sport patří k těm velmi oblíbeným nejen pro samotné závodníky, ale také pro diváky, kterých je většinou kolem silnic velké množství. Jedním z druhů automobilových závodů je RALLYE. Tento typ závodů se jezdí v mnoha zemích, a tudíž i v mnoha různých podobách. Závodník může být buď profesionálem anebo si prostě jen vyzkoušet své schopnosti na amatérské úrovni.

  • Nežli ale budoucí závodník usedne za volant svého závodního vozu, měl by co nejvíce proniknout do tajů RALLYE.
  • Ono to totiž není tak jednoduché, jak se se mohlo na první pohled zdát.

Homologace a vybavení

Prvním krokem je homologace automobilu. Homologace je v podstatě určení vlastností vozidla od výrobce. Vozidlo má tedy svůj homologační list, ve kterém je popsáno, jaké úpravy jsou povoleny. Druhým krokem je vybavení jezdce a navigátora. Základem je nehořlavá kombinéza. Tu je možné bez problémů zakoupit ve specializovaných obchodech. Jen je nutné dávat pozor na levné napodobeniny od pochybných prodejců.

Pravidla jsou přesně daná

Poté, co máte doma vše potřebné, bude nutné proniknout do tajů samotného závodu. Jezdí se na běžných komunikacích, které jsou pro účely RALLYE dočasně uzavřeny pro ostatní provoz. Spojovací etapy mezi jednotlivými rychlostními zkouškami jsou ale otevřené, a tak je nutné dodržovat pravidla silničního provozu.

  • Do časové kontroly je třeba dojet na minutu přesně, jinak hrozí penalizace.
  • A pak už záleží na štěstí, stavu vozidla, šikovnosti a rychlosti navigátora, a hlavně na řidičském umění jezdce.

Závodit se může prakticky s každým typem vozidla s jakýmkoliv obsahem.Automobily jsou totiž rozdělené do kategorií tak, aby nebyl nikdo v příliš velké výhodě a šance na úspěch tak byly pro každého stejné.

  • Nedovolené úpravy se většinou odhalí a závodník tak ztratí svou reputaci.
  • I v tomto sportu totiž platí fair play.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku