Programy, které jsou známé a potřebné

Pokud se na chvíli zdržíme v kancelářském prostředí, tak rozhodně potřebujeme takový balíček. Ten se hodí ale běžně i do domácnosti, školákům, zkrátka má širší využití, jen nemusí být v takovém rozsahu. O co se jedná? Mezi ty nejznámější patří bezpochyby Microsoft Office a dalo by se říci, že i Adobe. Kancelářské programy jsou totiž textové editory, práce s PDF soubory, tisk, skenování a vše potřebné k prezentaci. Samozřejmě to není všechno.

práce v kanceláři – diskuze u dokumentu

Microsoft Office má skutečně bohatou nabídku

Když si zakoupíme nový počítač, tak není rozhodně jeho součástí. Musí se zakoupit, nainstalovat a zprovoznit. Nicméně, je většinou v současné době, součástí téměř každého počítače a velmi usnadňuje práci.
Word – nejčastěji používaný textový editor. Je naprosto skvěle vybavený a dají se v něm tvořit velmi zajímavé dokumenty. Je přehledný a nemluvě o tom, že nabízí i kontrolu pravopisu či poskytuje jisté návrhy. Text se dá upravit do rozličných podob a obsahuje celkově nespočet zajímavých funkcí.
Excel – tabulkový editor nalezne využití nejen v kanceláři, ale v podstatě všude, kde je třeba počítat, provádět jisté grafy, reporty, ale rovněž logické a textové náležitosti. Nechybí import a export dat, což v mnohém usnadní celkovou práci.
PowerPoint – ten si poradí s každou zajímavou prezentací. Umí samozřejmě práci s texty, grafikou nebo automatickou slideshow.

žena pracuje na PC

Outlook – není rozhodně neznámý pojem a především přináší vše podstatné, co je spojené s mailovou schránkou. Umí toho přirozeně daleko více. Můžeme se zde setkat i se skvěle vytvořeným adresářem nebo kalendářem, kde si lze zapisovat důležité schůzky či potřeby.
OneNote – je to skvělé úložiště, které skvěle funguje v počítači i mobilním telefonu. Data se synchronizují online a je pěkně k nim přístup.
Samozřejmě je daleko více praktických pomocníků, které využijeme při práci, a v podstatě se dá říci, že se bez nich již ani neobejdeme.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku