Proč by jeden nepodnikal?

Není jediný důvod, proč by se našinec nemohl vydat na dráhu soukromého podnikatele. Není to ani trochu neobvyklé rozhodnutí, a pokud si někdo přeje vést svůj vlastní byznys, budiž mu přáno. Když se tomuto mohli po devětaosmdesátém roce začít okamžitě věnovat i bývalí více než zarytí vysoce postavení soudruzi, kteří proti takovému ‚vykořisťování člověka člověkem‘ dříve brojili a bojovali, proč by to nemohl zkusit i někdo jiný, že?

zlaté mince

Ovšem, než se někdo na dráhu soukromého podnikatele vydá, musí důkladně zvážit vše, co se tohoto bude týkat. Nebo by to tedy samozřejmě také nijak důkladně zvažovat nemusel, ale pak by značně riskoval nevyhnutelný krach. Protože by se na něj mohla navalit značná spousta se zamýšleným podnikáním bezprostředně nesouvisejících, ale přesto nezbytných povinností, jež by mohly být nad jeho síly nebo jež by mohly znamenat trable, pokud by je opomenul.
A tak se člověk musí nejen rozhodnout, čemu se míní věnovat, ale také musí vědět, čeho chce dosáhnout, jakými metodami toho dosáhnout hodlá a jak zvládne vše, co se k tomuto váže.
A když si to takový člověk ujasní? Pak nejednou musí ještě vyřešit otázku financování začátků. Protože založení si firmy určitě něco stojí, a ne každý má takové finanční prostředky, aby to ufinancoval ze svého. A sehnat půjčku na rozjezd svého byznysu bývá často rovněž oříšek, zejména nemá-li dotyčný zájemce o půjčení si co nabídnout coby záruku, že bude mít z čeho vracet.
Také je žádoucí vědět už v předstihu, jaké se na takové podnikání vztahují předpisy a zákony, co je třeba na kterém úřadě zajistit, co se kde, jak odvádí. A o tom, že by určitě neškodilo mít již předem zajištěné alespoň minimum zákazníků, se snad ani zmiňovat netřeba.

elegantní podnikatel

A když se člověk začne o toto starat, nejednou zjistí, že je to nad jeho síly. A vzdá to. Což je sice na jednu stranu škoda, ovšem na stranu druhou…
Když na to někdo nemá, je lepší skončit dřív, než dotyčný podnikat začal. Každopádně je to výhodnější než se s tím mořit tak dlouho, až firma stejně zkrachuje a zůstanou po ní třeba i jenom naprosto nezvladatelné dluhy, z nichž není, jak se dostat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku