Pro koho je vhodná nebankovní hypotéka bez registru

Pro většinu lidí je jedním ze snů, kterého by chtěli v životě dosáhnout, mít vlastní dům či byt. A to ideálně v ladném věku, prakticky ihned po dostudování a nalezení zaměstnání. Je však pravda, že pokud jim rodiče prakticky od narození k tomuto účelu nespoří, je prakticky nemožné, aby vzhledem k cenám nemovitostí měli dostatek peněz.

hypoteka1

Řešením je v tomto případě vzít si některý z dostupných typů hypoték, tedy účelových půjček určených právě ke koupi předem určené nemovitosti. A jedním z těch populárnějších typů je nebankovní hypotéka bez registru. O co se jedná?

Jde o typ hypotéky, kdy při podání žádosti není klient prověřován v registru dlužníků. Tam jsou zaznamenáni ti, kteří mají nějaký dluh, například nezaplacené účty za energie či za telefon. Obvyklou praxí je žadatele o jakoukoliv půjčku, nejen hypotéku, v tomto seznamu prověřit. Pokud se v něm nalézá, pak je považován za potenciálně rizikového klienta a šance, že jeho žádost bude schválena, je rapidně sníží.

hypoteka2

U výše zmíněného typu bez registru se, jak již bylo řečeno, klient tímto způsobem neprověřuje. To znamená, že tento produkt je dostupný mnohem širší vrstvě lidí. To znamená více klientů a také větší zisky. Je sice pravda, že nabídkou těchto služeb společnost podstupuje určité riziko, to je však vyváženo vyššími úroky i poplatky.

Pro koho se tedy hodí? Především pro lidi, kteří se v registru dlužníků neocitli vlastní vinou. Koneckonců známe příběhy, kdy si příbuzný či známý vzal na někoho půjčku, kterou pak nesplácel. Vhodná je také pro lidi, kteří mají sice již všechny dluhy splacené, avšak jejich jméno zatím ze seznamu vymazáno nebylo. Málokdo totiž ví, že k tomu je nutné podat žádost o výmaz.

Přesto, jako u jakékoliv jiné půjčky, především napřed přemýšlejte. Snažte se hlavně racionálně zhodnotit, zda ji vůbec potřebujete. Vyhnete se tak totiž velké ztrátě peněz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku