Pokojové rostliny

Pokojové rostliny a jak jim podlehnout. Jdete do obchodu a uvidíte pokojovku, která by se vám hodila přesně na místo, kde ještě nic nemáte. Většinou to začíná u prvního nákupu. Pak doma u počítače začnete hledat další pokojové rostliny, které by vás zaujaly svým zvláštním listem nebo květem. Za pár dní vám proletí v hlavě myšlenka, že potřebujete nutně další květiny. Tím to začíná záliba v pokojovkách je na světě. Jak jí podporovat, abyste za některé druhy vzácných květin nezaplatili majlant a přitom se k takovým skvostům dostali? Mi vám poradíme.

Monstera delicioso

Na internetu jsou různé stránky, kde můžete květiny swapovat. Je to takzvaný druh výměny, kdy se budete chtít zbavit některé ze svých pokojových rostlin za nějakou rostlinu, kterou ještě ve své sbírce nemáte. Může se stát, že budete u svých pokojových rostlin dělat úpravy a necháte si seříznuté šlahouny zakořenit. Pak už jen stačí zveřejnit, že máte zakořeněný určitý druh rostliny a zákazníci se jen pohrnou. Většinou na takových stránkách neprobíhají výměny za finanční hodnotu, ale vyměňuje se kytka za kytku. Čím vzácnější a vzrostlejší tím je výměna zajímavější. Někteří lidé si přímo napíší jakou pokojovku by na oplátky chtěli.

Calathea ornata

Tak si můžete doma v klidu vytvořit svou džungli a nemusíte se bát, že vás muž požene i s rostlinami. Velmi rozšířené jsou Monstery delicioso a adansonie. Zajímavé a majestátní rostliny jsou calathee, strelície, šeflery, fíkusy, difenbachie, filodendrony a mnoho dalších. Někteří milovníci si oblíbili kapradiny nebo masožravé rostliny. K obdivování pokojových rostlin je spousta a některé jsou okouzlující. Mi vám představíme některé druhy, jako jsou monstera adansonie, která je kouzelná svým děrovaným listem a strukturou svého růstu nebo monsterou delicioso, která může mít svůj list ve velikosti papíru A0. Takové jsou dlouholeté a jejich vzhled vás dostane. Jejich pěstování není náročné, ale potřebují své vhodné podmínky a ideální prostředí. Teprve pak mohou dorůst velkých rostlin.

Sbírání vyměňování může být vaším hobby. Každodenní péče a radost z každého nového listu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku