Pohyb jako koníček

Ne, dnes článek nebude pojednávat o koních, ale o mobilitě jako takové, která vám přináší radost a je vaším hobby – koníčkem. Pohyb je totiž jedna z nejúžasnějších a nejzdravějších věcí, které na světě existují. Díky tomu, že se můžeme hýbat, se dopravíme všude tam, kam chceme, podíváme se do míst, která nás zajímají a poznáme spoustu zajímavostí, které nám svět předkládá. Uvědomujete si sílu vlastního zdraví? Že není každému dáno se pohybovat, ráno běžně vstát, dojít do obchodu nakoupit anebo si jít posedět do terasovitě poskládané kavárny, jejíž patra jsou odstupňována schody? Vážíte si svého zdraví natolik, že svému tělu věnujete i dost odpočinku, které si zaslouží? Představíte si někdy, že byste ráno nemohli vstát z postele a byli jste odkázáni na pomoc bližních, natož cizích lidí?

chůze zšeřelým městem

Buďme rádi, že jsme zdraví, že chodíme a dopřejme si pohyb každodenně. Vstaňte od počítačů, protáhněte si zádové svaly, uvolněte krční páteř a projděte se alespoň po chodbě. Nezůstávejte v zajetí práce, ve stresu z termínů, neodpouštějte si dobu oběda. Vstaňte a zajděte si na oběd. Oči si odpočinou od obrazovky počítače, vaše ruce a prsty dostanou jiný směr a uvolní se také.

Dovolte si pohyb a zkuste si ho zvolit jako vaše hobby. Zdá se vám to neskutečné? Proč? Pokud se nedokážete donutit jít ze zaměstnání pěšky (pokud vám to vzdálenost dovolí), ani večer před spaním nevypnete televizní obrazovku, pak si zkuste nastavit v hlavě program „CHŮZE“.

silueta člověka a hvězdné nebe

Vypněte televizi a přepněte na program chůze. Jakmile v hlavě přepnete na tento program, časem se vám zautomatizuje a nebude vám pak už dělat problém vstát z pohovky, obléct se a vyjít večer na procházku. Podívejte se na nebe plné hvězd (když zrovna nebydlíte v osvětlené metropoli), zaposlouchejte se do ztichlého večera a   c h o ď t e …

 Uděláte tím hodně pro své zdraví a navíc – máte nového koníčka!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku