Několik dobrých rad začínajícím akvaristům

Rozhodli jste se k novému koníčku a chcete chovat akvarijní rybičky? Pak vám gratulujeme k rozhodnutí. Každé hobby se počítá. Protože tak trávíme plnohodnotně svůj volný čas, a navíc děláme i něco více pro svou psychickou pohodu. Ne ovšem ze začátku – to bývají občas velké problémy. Obzvlášť, pokud jsou chovatelé netrpěliví a chtějí vše uspěchat, pak dochází k nezdarům a rybky bohužel i často umírají. Chovat akvarijní rybičky chce velkou trpělivost a spoustu základních pomůcek.

kotě se dívá na akvárium

V prvé řadě budete potřebovat příbytek pro rybky. Popřemýšlejte a prostudujte dostupné materiály na internetu nebo se nejdříve začtěte do knihy. Když chcete uměř řídit auto, také studujete testy jak a co. Stejné je to i s jinými koníčky. Informace nejprve musíte vstřebat a pak se učíte každodenním staráním a praxí, až se z vás stane odborník, který bude podávat rady začátečníkům. Ale to ještě nějaký čas uplyne, hlavně se nenechte odradit počátečním neúspěchem. O tom by mohl vyprávět téměř každý chovatel.

žluté rybičky plavou v akváriu

Nejprve se porozhlédněte po svém bytě a vyberte vhodné místo, kde to bude akvárku slušet. Je důležité zvolit správný tvar a velikost akvária. Běžně se moc nedoporučuje kulaté akvárko, i když vypadá možná luxusně. Ryby musí mít prostor a dostatek místa, abyste mohli naaranžovat kameny, kořeny a zelené rostliny. Pokud nemáte s kompletací akvárka žádnou zkušenosti, zakupte si rovnou akvarijní set, u kterého prodejce poskytuje záruční i pozáruční servis. Akvarijní set se dodává zpravidla s LED osvětlením a obsahuje vše, co je potřeba – kryt, filtraci a topítko. Na zadní stěnu nalepte speciálním silikonovým akvarijním lepidlem tapetu. Může být černá, ale i barevná s různými motivy. K setům se zpravidla neprodávají stolky, ty zakoupíte zvlášť anebo kompatibilní skříňku. Neuděláte chybu, když zakoupíte i vyrovnávací podložku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku