Levný telefon nemusí znamenat špatné fotografie

Ačkoliv pokud by někdo chtěl skutečně kvalitu upřednostnit před cenou, tak by bylo lepší se soustředit na fotoaparát, který přece jenom je pro fotografování více přizpůsobený. Komu ovšem stačí jen uchovat nějaké vzpomínky z dovolené nebo se rychle pochlubit, kde se zrovna nachází nebo na sociálních sítích ukázat jak má skvělou večeři, tak k tomu postačí skutečně i levnější smart. A zapomeňte na to, že by levnější verze mobilního telefonu fotila příšerně. Naopak i levnější smartphony překvapí kvalitou pořízených snímků. Ačkoliv pokud focení má být prioritou aparátu, je lepší se podívat po cenově dostupnějších verzích nebo rovnou se zaměřit na fotomobily.

selfie

Na co se soustředit při koupi?

Rozlišení se udává v megapixelech a obvyklé rozhraní je od 3,2 Mpx do 20 Mpx, pak je zcela logické, že čím vyšší hodnota, tím bude snímek kvalitnější.
Přední kamera – smartphonem se dá fotit, natáčet videa a dokonale pořizovat selfie, což je velmi oblíbené.
Duální zadní fotoaparát – to znamená jen jedno jediné. Smart má dvě čočky, které plně využívá, což má za důsledek větší možnosti. Širší záběr prostoru, také světelnost bude lepší, konec konců není třeba ani dlouho čekat na to, že se zaostří obraz.
Za zmínku stojí optická stabilizace – přece jenom mnohdy je třeba pořídit záběry, když jsme v pohybu nebo objekt se pohybuje. Potom taková optická stabilizace způsobí, že budou pěkné fotografie i za pohybu.
S detekcí obličeje nikdy chybu neuděláme, protože smart vyhodnotí obličej a zkrátka se na něj zaostří.
Fotografie za šera, tmy nebo přímo v noci? Proč ne, jen budeme potřebovat, aby náš smart měl ve vybavení nějakou LED diodu či osvětlení. Potom i takové snímky budou parádní. Ovlivnit focení v noci může i světelnost.

fotografie

Smartphone přesně na míru

Než si půjdeme náš chytrý telefon zakoupit, tak je třeba si ujasnit, co od něho v podstatě požadujeme. Pokud to budou základní dostačující funkce, poté bude stačit klasická verze dotykových telefonů. V opačném případě bychom neměli litovat investice do dražších aparátů, protože přinesou daleko větší pohodlné používání.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku