Je webová kamera nebezpečná?

Poslední dobou se celkem dost hovoří o nebezpečí webových kamer. Někdo možnost sledování přes webovou kameru považuje za nesmysl, ale více je těch, kteří vidí toto nebezpečí za zcela reálné. Jak to tedy doopravdy je? Jednoduše řečeno – v dnešní době je možné téměř vše.

  • Tedy i sledování přes webovou kameru, a dokonce i přes chytrou televizi.

velké oko ve tmě

Vždy se totiž najde někdo ještě chytřejší a nabourá se vám do soukromí. Je to jistě docela příšerná představa. Je například známý jeden případ, kdy se na internetu objevilo choulostivé video jednoho páru. A oba mohli přísahat, že v tu chvíli s nimi nebyl nikdo třetí a ani jeden z nich společné chvíli nenatáčel, natož pak někde publikoval. Podle odborníků na počítačovou technologii je ale možné se sledování přes webovou kameru uchránit.

  • Je k tomu nutné dobré zabezpečení počítače a kvalitní antivirový program.
  • A pak se na internetových stránkách chovat bezpečně.

    • Což znamená, že by se nemělo stahovat nic, co je jen trochu podezřelé a nedívat se na stránky, které by mohli představovat potencionální nebezpečí.

Jestliže se nebudeme řídit podle těchto jednoduchých pravidel, pak hrozí reálné nebezpečí, že nás nejen může někdo sledovat, ale také nám po nabourání do počítače může ukrást informace.

animovaný obrázek webové kamery

Ke sledování mají hackeři většinou nějaký pádný důvod

V současné době mnoho majitelů notebooků raději svou webovou kameru zakrývá. K tomu poslouží neprůhledná izolepa nebo jiná podobná ochrana. A aby byla jistota ještě větší, je možné si zakoupit nálepku, která je přímo pro tento účel vyrobená.

  • Je však také zapotřebí říci, že nabourání do počítače nebo přímo sledování jiné osoby přes notebook je poměrně náročné i pro zkušeného hackera.
  • Pokud nejste známou osobností nebo kontroverzním politikem, pak se nemusíte o ztrátu svého soukromí bát.
  • Jen tak pro zábavu to totiž nikdo dělat nebude.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku