Je také vaší velkou vášní grilování? Jakých chyb se povětšinou dopouštíme?

Grilování na zahradě je pozdním obědem či brzkou večeří v jednom s příchutí žhavých uhlíků. Povětšinou je grilování pojeno se setkáváním známých, sousedů či širší rodiny…právě tak si ho totiž užijeme nejvíce. To ale neznamená, že grilovat nemůžete i v méně početní skupině lidí. Ať už se jedná o jakoukoliv příležitost, měli bychom si nechat na přípravě i samotné grilování záležet, neboť konečný výsledek bude o to lepší. Jaké jsou nejčastější výzvy, kterým musíme při grilování čelit a jakých chyb se vyvarovat?

Muž při grilování
 
Příprava masa těsně před grilováním
Grilování masa není dobré uspěchat, proto se nejedná o random událost, která je pořádána bezmyšlenkovitě. Ke grilování přistupujte stejně jako by se jednalo o večírek, kterému předchází hodiny a hodiny příprav. Hosté přijdou jistě vyhladovělí, nevyplatilo by se tedy připravit menší občerstvení, ještě než se budou servírovat grilované pokrmy? Postačí drobnosti, které budou hosti uzobávat před hlavním grilovaným chodem.
 
Maso nepatří z lednice rovnou na gril, neboť by se v něm vlivem šoku mohly srazit bílkoviny. Maso by mělo mít ideálně pokojovou teplotu. Podobně to platí i ve chvíli, kdy vyndáváte maso z roštu, i v tuto chvíli si zaslouží alespoň pět minut odpočinku.

Grilovací rošt
 
Správná teplota
Správná teplota je při grilování zásadní, ne každý ale ví, jak jí na grilu správně nastavit. Zatímco nízká teplota má za následek suché maso, které bude chutnat jako podrážka, vysoká teplota zase zapříčiní nedostatečnou propečenost. Což u některým mas nemusí být zrovna žádoucí. U hovězího steaku budete možná s nedopečeným steakem slavit úspěch, u vepřového nebo kuřecího masa se jistě nesetkáte s nejlepšími ohlasy na vaše grilovací umění. Ideální je sáhnout po takových grilech, které jsou opatřeny teploměrem, tak budete mít jistotu, že bude maso vždy upečeno tak, jak jste měli v plánu. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku