Je až k nevíře, jak rychle dokázal internet ovlivnit svět

Je až k nevíře, jak rychle dokázal internet ovlivnit svět. Nejen tedy svět samotný, ale zejména lidstvo.

Již najdete jen málokoho, kdo v dnešní době nemá ve své domácnosti internet.

Je pravda, že díky internetu se můžeme dozvědět velkou spoustu zajímavých informací, ale bohužel to zachází až příliš daleko. Jak se říká, všeho moc škodí. Něco na tom opravdu je.

Děti, které by si měly venku hrát se svými kamarády, sedí u počítače a to po celý den a je jim úplně jedno, že daný den mohli strávit jinak. Lépe.

Mnohdy právě díky sezení u počítače děti přibírají na váze a může to skutečně dojít tak daleko, že mohou mít zdravotní problémy. Nejhorší je na tom všem to, že si rodiče takových dětí něco takového vůbec neuvědomují, což je opravdu špatně.

Internet má velkou výhodu v tom, že nás dokáže spojit s těmi, kteří jsou od nás daleko. Často ale i to má své následky. Jaké? Nevěnujeme právě díky online připojení pozornost těm, kteří sedí vedle nás, což je opravdu smutné.

Opravdu jste šli s daným člověkem ven jen proto, abyste mohli celou dobu sedět přilepení u mobilního telefonu a nevěnovali pozornost tomu, s kým jste?

Člověk by se měl sám nad sebou zamyslet. Zamyslet se zejména nad tím, zda netráví příliš mnoho času ve světě virtuálním, než ve světě reálném.

Existují různé aplikace, které jsou vám schopny vypočítat, kolik hodin denně strávíte například na sociálních sítích. Zkuste tuto aplikace využít i vy. Možná že sami zjistíte, že ten čas, který právě na sítích strávíte, jste mohli využít jinak.

Možná že by vám to mohlo pomoci si odvyknout. Pokud omezíte počet hodin a to ať už na sociálních sítích nebo na internetu obecně, sami poznáte, že to bude mnohem lepší.

Být více ve světě reálném než ve světě virtuálním není na škodu.

Možná ani nevíte, kolik dopravních nehod internet již způsobil. Člověk, který je neustále přilepený u mobilního telefonu, se jen málokdy rozhlédne, když jde přes cestu.

Zamyslete se nad tím. Zachraňte život nejen sobě, ale i ostatním.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku