Jak poznat solidního finanční poradce

V současné době mnoho lidí využívá služeb finančního poradce. Zejména ti movitější. Dobrá rada se ale může hodit i v případě, že není naše bankovní konto právě v astronomických výškách. Hlavní otázkou je, jak poznat dobrého finančního poradce. Nejlepší způsob je doporučení někoho známého, komu v minulosti skutečně prospěl. Někdy to ale není možné, a tak se musíme spoléhat na svou intuici a schopnost odhadnout správně situaci.

 • Několik rad se ale může vždy hodit.

  • Finanční poradce by měl být schopen odpovědět na každou otázku, která se některé finanční oblasti týká.

   • Jestliže tápe, pak je na čase hledat jinde.
   • Ptejte se tedy na detaily.
  • Druhým znakem nepříliš solidního poradce je stálé tlačení do rychlého rozhodnutí.

   • Pamatujte, že jde o vaše peníze a špatným rozhodnutím budete tratit pouze vy.

Někdy se ovšem může stát, že je rychlé rozhodnutí žádoucí, protože výhodná akce je časově omezená. To se dá ale snadno zjistit. Pokud na váš podpis spěchá jen z důvodu, že má další práci, pak mu v klidu otevřete dveře a nechte ho odejít. Solidní finanční poradce by měl klientovi, pokud je to možné, nabídnout několik možností řešení problému nebo investice. Pak vysvětlit všechny výhody i možná rizika a nechat rozhodnutí na klientovi.

Nejdůležitější hledisko správného výběru

Kvalitní finanční poradce nejprve se svým klientem hovoří a probere ekonomickou situaci rodiny. Z toho pak může odvodit, co lze nabídnout a jakou cestou jít. Jestliže přichází hned s nabídkou, není to poradce v pravém slova smyslu, ale spíše prodejce. Nebojte se také odmítnout nějakou nabídku, pokud se vám zdá, že pro vás není tou pravou. Zodpovědnost za vaše finance máte přeci vy.

 • Podle odborníků by si měli dávat klienti hlavně pozor na dluhopisy, které jsou vydávány nesolidními nebo dokonce podvodnými společnostmi.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku