Hubnutí za pomoci jízdy na kole? Ano, jde to!

Hubnutí…to je oč tu běží, ale ne jak tak, ale zábavnou formou. Také přemýšlíte, že byste se konečně chtěli zbavit těch pár kilogramů navíc, které ve vás stále probouzejí pocit méněcennosti? Krom úpravy jídelníčku je také možné vsadit na některou z pohybových aktivit, která pocit z ubývajících kilogramů ještě více umocní. Tak proč nezkusit třeba jízdu na kole, které každoročně propadne statisíce Čechů? Cyklistika je v mnohých ohledech tou správnou volbou a to hlavně pro začátečníky, kteří neměli až doposud s žádnou pohybovou aktivitou dlouhodobou zkušenost. Jízdní kolo má doma téměř každý, žádné jiné speciální oblečení či náčiní v začátcích nepotřebujete. A na rozdíl od jiných sportů je cyklistika vhodná i pro jedince, kteří trpí bolestmi pohybového aparátu či kloubů. Samotní lékaři mnohdy tento sport přímo doporučují jako jednu z alternativ, jak se pravidelně hýbat.

Jízda na kole
 
Chcete, aby měla jízda na kole ten možná nejlepší účinek? Rozhodně neplatí, že čím větší intenzita, tím více spálených kalorií. Větší intenzita šlapání má sice za následek rychlejší spalování, ovšem tělo začne energii brát z cukrů, což může mít za následek rychlý pocit hladu a únavu. Pokud chcete skutečně zhubnout, podaří se vám to spíš ve chvíli, kdy zvolíte mírnější intenzitu ovšem za předpokladu, že se nebude jednat o projížďku na patnáct minut. Tělo totiž dokáže efektivně spalovat až po 30 minutách, do té doby spaluje pouze cukry. Hubnutí je tedy efektivní za předpokladu, že je pohybová aktivita prováděna alespoň hodinu, klidně i déle.

Horská turistika
 
Je však důležité, aby vás cyklistika i bavila, jinak vám odhlodání nevydrží déle než do další jízdy. Vsaďte na pravidelnost a spojte jízdu na kole třeba s poznáváním památek či přírodních krás, o to víc se na ní budete těšit. A kdo říká, že musíte vždy vyjíždět sami? Vyrazte s rodinou, kamarády a užijte si toulky naší zemí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku