Co znamená smart?

Pokud se někdo hodlá věnovat výpočetní technice podrobněji, určitě nesmí hned v prvopočátcích opomenout ani zvládnutí ‚pouhé‘ odborné terminologie. Protože tady platí – a určitě mnohem více než v mnoha jiných oborech – to, že se bez náležité terminologie nedá obejít. Protože jak má někdo profesionálně působit a pracovat s něčím, u čeho je zavalen neznámými pojmy, pokud neví, která bije, že? To se zkrátka nedá.

A proto by měl někdo takový vědět nejen takové dnes už naprosto samozřejmé věci, jako to, co je dejme tomu hardware, software, monitor a podobně. Měl by vědět, že procesor není totéž, co profesor, počítačová myš je na hony vzdálená myši polní a dejme tomu SMART není jenom jméno agenta z i u nás známé americké krimikomedie.

Jenže co je to tedy třeba právě SMART? Víte to? S velkou pravděpodobností ne. Což však může být jedno pouze tehdy, kdy se věnujete výpočetní technice nanejvýš coby běžní uživatelé nebo pokud se s touto dokonce nesetkáváte. Protože někomu podobnému je tento pojem k ničemu.

Zatímco lidé z oboru musí vědět, oč jde. Že je to vlastně zkratka pro ‚Self-Monitoring Analysis And Reporting Technology‘, jež je využívána k ochraně a předcházení chybám pevných disků. Díky této technologii se sledují a analyzují pevné disky počítačů, dále se jí kontroluje jejich stav a tato dává možnost zjistit, zda nevznikly nějaké s tímto související problémy.

Díky SMART se tak má především dosahovat hladkého běhu pevného disku a zabránit jeho pádu.

Už tedy chápete, co že to tedy SMART je a k čemu slouží?

Pokud ano, může se vám toto povědomí třeba někdy hodit. Zejména tehdy, když se obdobnou problematikou z nějakého důvodu zabýváte, profesně nebo klidně i zcela laicky.

A pokud stále ještě nechápete, nemusíte zoufat. Protože špičkovou práci v oboru počítačů sice bez této znalosti nejspíše nezískáte, ale…

Coby laici budete určitě daleko šťastnější, pokud vás při používání vaší výpočetní techniky nepotkají obtíže, kvůli nimž právě SMART existuje.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku