Co obnáší život online

Lidé doposud nemají a zřejmě ani nikdy nebudou mít možnost žít v jiném než reálném světě. Prostě je to, co nás na Zemi obklopuje, pro náš život nezbytné, a není žádný alternativní svět, ve kterém bychom mohli normálně dýchat, získávat obživu, prostě přežívat.

notebook na stole

Ale to rozhodně neznamená, že bychom setrvávali jenom v naší všední pozemské realitě. Tuto rovněž opouštíme, a to nejednou i více než často, a to tak, že se odebíráme prostřednictvím počítačů do virtuálního světa. Tedy kamsi, kde se můžeme vyskytovat pouze online.

Proč tak činíme? Vlastně z docela prozaického důvodu. Ve virtuálním světě se nám totiž nabízí to, co nám reálný svět poskytnout nemůže, online si můžeme snadno dopřávat i leccos, co by nám jinak zůstalo upřeno nebo co bychom jenom obtížně nahrazovali něčím jiným.

Co všechno nám jenom takový online přístup k onomu neskutečnému světu nabízí! Dlouho bychom si to tu mohli vyjmenovávat. Ale nečiňme tak. Spokojme se pro ilustraci jenom s několika málo názornými příklady.

  • V online světě můžeme hravě popřít svou identitu a stát se zdánlivě někým klidně i docela jiným. Případně se můžeme sami změnit k obrazu, jaký bychom chtěli mít.
  • Online se můžeme propojit i s těmi lidmi, s nimiž bychom se jinak do kontaktu nedostali. Můžeme tak sice zprostředkovaně, ale přesto v reálném čase být spolu, i když jsme třeba na opačných koncích světa skutečného.
  • Můžeme tu vytvářet nejrozmanitější díla.
  • Můžeme dát komukoliv vědět o čemkoliv.
  • Můžeme tu klidně i obchodovat, nakupovat i prodávat, směňovat.
  • Můžeme se tu kochat výjevy, jež by nám byly jinak nedostupné.
  • Můžeme tu zanechat svou stopu i tehdy, když jsme natolik bezvýznamní, že by o nás v našem světě nikdo zájem neprojevil.
  • Můžeme tu být i světoznámí, i téměř anonymní.

virtuální spojení

A jak zaznělo, není to ještě ani zdaleka vše. Protože virtuální svět je prostorem s pomalu neomezenými možnostmi. Kam můžeme kdykoliv vstoupit a zase tento kdykoliv opustit. Což v reálném světě nelze. A nejednou je to příjemná změna.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku