Co je to ten hardware?


Každý, kdo chce pracovat s výpočetní technikou, už dnes může. Ale aby měl tu možnost, musí si v první řadě pořídit potřebný hardware. Jistě, ani u hardwaru to ještě nemůže skončit, ani ten by ještě nebyl vším, protože by bez softwaru nedokázal plnit jinou funkci než roli těžítka či něčeho, co někde zabírá místo, ale přesto je hardware tím prvním, co se u výpočetní techniky shání.

zapnutý laptop

Proč je tomu tak? Jednoduše. Co byste si asi tak zapínali, kdybyste neměli část hardwaru nazývanou počítač, tedy počítačovou skříň se všemi těmi grafickými, síťovými a zvukovými kartami, s harddiskem, ventilátorem a podobně uvnitř? Na co byste se dívali, kdybyste neměli ke zmíněnému počítači připojený monitor, který se rovněž zahrnuje pod pojem hardware? Na čem byste psali nebo zadávali nějaké příkazy, kdybyste neměli klávesnici, čím byste posouvali po podložce, kdybyste neměli počítačovou myš? To vše patří mezi hardware, stejně jako další příslušenství, jako jsou dejme tomu reproduktory, sluchátka, skener, tiskárna, konzole a tak dále.
O hardwaru se dá tedy jednoduše říci, že jde o veškerá ta zařízení, která si můžeme ohmatat a která tu plní svoji určitou funkci. Bez nichž se prostě nedá obejít, pokud potřebujeme, aby nám výpočetní technika splňovala to, co nám splňovat má.

kreslený monitor

Dále se pak dá o hardwaru dodat to, že se jedná o zařízení, která slouží k využívání softwaru, tedy toho, co se v oblasti výpočetní techniky pro změnu ohmatat nedá. Do hardwaru se ony programy nahrají, na hardwaru se spustí a pracují tak, jak mají. Nebo by tomu tak aspoň mělo být. Bez hardwaru se tu prostě nedá obejít, protože bez tohoto by nebylo na čem ony nenahmatatelné programy provozovat.
A proto je hardware naprosto nezbytný. Vždyť kdybyste ho neměli, jak byste si přečetli třeba tyto řádky? Nijak. Bez monitoru byste je neviděli, bez počítače nestáhli a třeba bez tiskárny nevytiskli. A jinak byste se k nim nedostali.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku