Co je to ten hardware?


Není už dávno ničím neobvyklým, že i našinci využívají měrou vrchovatou služby, jež jim může nabídnout výpočetní technika. K počítačům a jim podobným zařízením má dnes přístup kdekdo, na tom, že je mají lidé i doma vlastní, už také dávno není nic, nad čím bychom se pozastavovali třeba i v němém úžasu. A protože takováto zařízení k nejrůznějším činnostem využíváme, měli bychom alespoň v minimálním rozsahu vědět, co se za těmito skrývá, co je co.

kreslený počítač

Lidé užívající počítače by tak měli určitě vědět například to, co je to hardware. A pokud víte, co to je, nedivte se – skutečně je mezi námi doposud dost lidí, kteří to nevědí. Nevědí to, byť s tím mají nezbytně co do činění, kdykoliv tuto techniku využívají. Protože se bez hardwaru neobejdou.
Pokud pak nevíte, co to hardware je, lze vám to vlastně vysvětlit i docela jednoduše. Představte si, že byste chtěli použít počítač, ale zjistili byste, že tak nemůžete učinit, protože ho nemáte. Tam, kde by měl stát, by nebylo zhola nic. Co by vám tu v takovém případě scházelo? Právě hardware.
Hardware je zkrátka všechno to hmotné, co s výpočetní technikou souvisí, všechno to, čeho se lze dotknout a co je tu k tomu, aby se v tom spouštěly programy (software) a aby nám to prokazovalo určité služby.

počítačová sestava

Když sedíte u počítače, hledíte především na monitor, který je součástí takového hardwaru. Přitom nejspíše vyťukáváte něco na klávesnici, která je také hardwarem, pojíždíte po podložce myší, jež je hardwarem též. K tomu tu máte pochopitelně tu v podstatě nejdůležitější součást hardwaru, tedy počítačovou skříň s tím, co je v ní zabudováno, máte tu dejme tomu i tiskárnu, skener, reproduktory, webkameru, mikrofon a sluchátka… Prostě tu máte všechno to, co jste si do počítačové sestavy pospojovali anebo nechali pospojovat. A jakmile se toho můžete dotýkat, jedná se o hardware.
A jestli tvrdíte, že jste hardware ještě neviděli, znamená to, že nevíte oč jde. Nebo že jste ještě nikdy na žádný počítač a jeho příslušenství nenarazili.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku