Byznys je byznys

Není možné, aby se člověk nějak neživil. Každý potřebuje mít alespoň takové příjmy, za které by se dalo pořídit to nejnezbytnější, to, bez čeho se na světě vůbec nedá být. A pochopitelně jsou žádoucí příjmy, jež převyšují hranici tohoto naprostého minima.
Nejsprávnějším způsobem, jak si k penězům přijít, je pochopitelně práce. Protože mají-li mít peníze význam, musí tu být něco, co se za ně dá nakoupit, a takové zboží vzniká právě díky práci, to jinak světla světa nespatří. A pracovat se dá v zásadě dvěma způsoby. Lze se o práci ucházet u někoho, kdo ji člověku nabídne, a lze se také pustit do něčeho vlastního, do něčeho, co se označuje jako byznys.

růst podnikání

Každá z těchto variant má svá plus i mínus, a je tedy na člověku samotném, pro kterou možnost se rozhodne. Zda vezme zavděk zase ne až tak dobře honorovanou pozicí zaměstnance, který jen plní pokyny svých šéfů a podle toho dostává svůj nijak závratný, ale jistý plat, nebo zda se vydá na soukromou dráhu, kde je svým vlastním pánem, kde se sám rozhoduje, co a jak bude, a sám také určuje, jak se využijí veškeré vydělané peníze, ovšem s tím, že se tu také nemusí zadařit a pak mu nikdo nebude krýt záda a on si tak třeba i pomyslně natluče ústa.

barevné diagramy

Každá z těchto možností má svá pozitiva i negativa, a proto by si měl každý zvolit to, co mu vyhovuje nejlépe. A pokud se rozhodne pro byznys, měl by určitě už od samého počátku vědět, co a jak hodlá dělat, kdo budou jeho dodavatelé, odběratelé a partneři. Měl by vědět, jak si tu bude přicházet k penězům, a aspoň tušit i to, co si počne za předpokladu, že někdy příjmy vypadnou, že nebudou výnosy stát za to nebo nastanou jiné komplikace. Protože soukromé podnikání je určitě v mnoha ohledech dobrá věc, ale dokáže se i krutě vymstít tomu, na koho dolehnou nezvladatelné problémy. A to přece nikdo nechce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku