Všeho moc škodí

Když spatřila světlo světa první motorová vozidla, nikdo jim zrovna moc nadějí do budoucna nedával. Inu, tento obor byl tehdy ještě v plenkách, vozítka, která tu byla, toho moc nabídnout nemohla, a tak se od nich leckdo odvracel.
Teprve čas následně ukázal, jak daleko se dá v tomto oboru zajít, co vše tu lze dokázat a jak skvělé služby nám může všechno to, co lze zařadit do oboru auto moto, nabídnout.

americký brouk

A dnes. Dnes žijeme v rozpolcené době. V níž nám podobná vozidla nabízejí i neskutečné a dříve nemyslitelné služby, jenže zároveň nám často i přímo neskutečně komplikují život. Vždyť kolik toho jenom dnešní vozidla dokážou, jaké mají neskutečné přednosti!
Dnešní automobily už nejsou tím, co mělo původně pouze nějak jet, pomalu a vzhledem ke svým tvrdým kolům nepohodlně. Dnešní vozidla už jsou i více než pohodlná, leccos v nich za člověka zařizuje elektronika a další vybavení. Zatímco v původních automobilech chladil pasažéry leda tak povívající vzduch, dnes je tu daleko výkonnější klimatizace, zatímco byly původní vozy vcelku nebezpečnou záležitostí, u níž byl počet mrtvých nízký jenom díky tomu, že bylo podobných vozidel minimum a moc se nepotkávala, dnes už jsou tu bezpečnostní prvky dovedené k dokonalosti. Zatímco dřívější vozidla ‚chlastala‘, ta dnešní už dokážou citelně omezit spotřebu pohonných hmot.

historický vůz

A mohli bychom si tu vyjmenovat i celou řadu dalších předností, jež mají dnešní vozy ve srovnání se svými předchůdci.
Ovšem najdou se pochopitelně i nedostatky. Třeba v tom, že dříve stačil na opravu podobného vozidla třeba zručný kovář a stálo to pár šupů, zatímco dnes už to chce nejednou specialisty a leze to hodně do peněz.
Prostě má každá doba své. A snad tím jediným, v čem se dnešní motorismus neliší od toho prvopočátečního, je to, že to nejednou jede přímo nechutně pomalu. Pouze s tím rozdílem, že tehdy neměly vozy na dosahování větší rychlosti, zatímco dnes už se v kolonách brzdí navzájem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku