Úžasné výlety, kde si lze vychutnat jízdu na motorce

Kdyby vás cesty zavedly v jarním nebo letním období do italského Toskánská, měli byste vědět, že zdejší kraj je vyhledávaným motoristickým rájem a zdejší terén nabízí přesně to, co lidé od aktivní dovolené čekají. Zajímavá a rozmanitá krajina poskytuje cesty v terénu, kde je radost jezdit na motorkách.

krajina Toskánska

Trasa zvaná EROICA

Směs polních cest a asfaltek tvoří trasu dlouhou 200 km, která vede převážně po vedlejších silnicích toskánského venkova od Chianti po Val d´Orcia. Jde o historickou trasu, na které se pořádají zábavné akce pro milovníky veteránských motorek, a dokonce i v dobovém oblečení.
Trasa se tak proslavila, že každý milovník motorek si neodepře při návštěvě kraje si tuto cestu projet, i když není zrovna žádná motoristická událost.
Trasa vede z Raddy v Chianti na Gaiole a poté přes vesničky La Madona, Lucignano a San Pietro. Cesta pokračuje na jih k Ascianu a Montalcinu. Zpáteční cesta směrem na sever přes Castiglion del Bosco a Bibbiano vede zpět do Raddy.
Cesta nevyžaduje žádné zvláštní dovednosti. V některých úsecích jsou velmi strmé svahy, ale není třeba mít žádné speciální úpravy motorek nebo terénní stroje. Jde o odpočinkový výlet.

ostrov Elba

Ostrov Elba

Ostrov, který je na dohled z pevniny stojí za bližší průzkum a pro důkladný průzkum se doporučují 2-3 dny.
Silnice, které lemují ostrov, jsou plné úžasných zatáček. Cesty sestupují až k moři, aby vás vzápětí vyvezly do bujné vegetace nebo třeba do kaštanových hájů a zpět k pobřeží.
Můžete začít u Marina di Campo směrem na Cavoli, kde je velice známá pláž navštěvovaná hlavně mladými lidmi. Po cestě vedoucí podél pobřeží se dostanete do Pomonte, nádherné vesničky, které dominuje žulový masiv Monte Capanne. Odtud se dostanete do Sant´Andrea, nádherné město proslulé útesy a květinovými zahradami. V Marcianě, kterou budete projíždět, se dostanete do výšky 375 metrů a můžete si vychutnat kouzelnou vyhlídku na moře i ostrov. Prohlídku západní části ostrova můžete zakončit sjezdem po úzkých klikatých uličkách do Marciana Marina.
Některé trasy na ostrově jsou velice strmé, až krkolomné. Vyžadují určité zkušenosti v řízení motorek a zručnost. Odměnou je nezapomenutelný cestovatelský zážitek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku