Podnikání není hračka

Člověk by mohl lehce nabýt dojmu, že na soukromém podnikání vlastně nic není. Stačí tu přece dost usilovně pracovat a peníze se jen jen hrnou, a to na rozdíl od pouhých zaměstnanců do vlastní kapsy, a nikoliv do kapes šéfů, kteří se nepředají, pokud jde o mzdy jejich lidí. Zdá se tedy, že stačí jenom najít oblast, v níž je člověk dobrý, zařídit si nějaké ty základní a nezbytné podmínky a byznys může začít.
Jenže ono to tak snadné rozhodně není. To, co zaznělo, je pochopitelně neodmyslitelnou součástí jakéhokoliv byznysu, to rozhodně nesmí chybět, ovšem tím to ještě ani zdaleka nekončí. K tomu, aby se dalo dostatečně výhodně podnikat, je toho zapotřebí o poznání více. A to bez ohledu na to, v jaké fázi se právě určitý byznys nachází.

jedno euro

Než se do toho někdo pustí, musí samozřejmě vědět, co to obnáší, musí uvedené podnikatelské činnosti rozumět. Amatérismus tu rozhodně není na místě, pokud by dělal někdo něco, co mu není vlastní, byl by krach očekávatelný už od prvopočátku.
Pak je třeba zajistit si nezbytné financování, které je v počátcích takového byznysu a vlastně nejen v počátcích obvykle nezbytné. Ne vše se dá dělat pod širým nebem a na koleně, a i ta naprosto jednoduchá provozovna s minimem vybavení může lézt hodně do peněz.
Když jsou sehnány peníze, musí se sehnat vše, co je k provozování živnosti nezbytné. Stroje, nástroje, přístroje, materiál… Toho je, panečku! A nic nesmí chybět, má-li se splnit to, co je tu očekáváno.

ruské peníze

A když už pak byznys běží? I pak jsou nejednou třeba investice, podnikatel se musí postupně zdokonalovat, aby udržel krok s dobou, je třeba se neustále propagovat a shánět klientelu, je třeba počítat, aby člověk ze svých zisků vyšel, musí se vést účetnictví a platit daně a další odvody, musí se nejednou sehnat zaměstnanci, musí se porazit konkurence…
A to vše je důvod, proč mnozí z nás jednoduše nepodnikají. Je přece o tolik jednodušší chodit jen někam do práce!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku