Kreslit může opravdu každý

O tvrzení, že příroda nenadělila stejnou míru talentů každému z nás, asi nikdo nepochybuje. Proto si často povzdechneme nad například na koncertu vážné hudby nebo před krásným obrazem. Ať se budeme snažit sebevíc, tohle prostě nedokážeme. A právě v kreslení je možné udělat velký pokrok. V současné době se stále více hovoří o takzvaném kreslení pravou mozkovou hemisférou. A prý se tak naučí kreslit každý.

malé dítě čmárá na papír

  • Lektoři těchto kurzů to vysvětlují tím, že člověk v podstatě kreslit umí.
  • Stačí si vzpomenout na svá dětská léta, kdy jsme počmárali každý papír a s výsledkem jsme byli více než spokojeni.

Jak je tedy možné, že to naše nadšení pro kreslení zmizelo?

  • Má to dva zásadní důvody.

    1. Věkem jsme nuceni více do činnosti zapojovat levou mozkovou hemisféru a tím pádem vidíme věci tak trochu jiným pohledem.
    2. A druhým důvodem je obava z neúspěchu a stálé podceňování sebe sama.

Hlavním důvodem je ale to, že nejsme schopni to, co vidíme, přenést do kresby.Je to velká škoda, protože kreslení je velice uvolňující záležitost.

Odbourejte zábrany a pusťte se do toho

Chce to prostě vyzkoušet. Je asi jasné, že ne z každého z nás bude profesionální malíř nebo kreslíř, ale mít kreslení jako svůj koníček, je velmi příjemné. Je to činnost, která uvolňuje stres a můžeme si u ní krásně odpočinout.

  • Hoďte tedy za hlavu veškeré zábrany a vyzkoušejte to.
  • Zprvu asi nebude dílo dokonalé, ale postupem času se jistě zdokonalíte a budete se divit, co vše jste schopni vytvořit.

starší muž kreslí portrét
Je dobré si své výtvory označit datem a ukládat. Po čase se můžete podívat, jaké jste udělali pokroky. Třeba se podivíte a třeba se pobavíte. Rozhodně se ale nic nemá vzdávat předem a pokud vás kreslení láká a překážkou je jen obava z neúspěchu, pak se do toho pusťte ještě dnes. Nikdy není pozdě posunout se o kousek dál a zjistit, jaké máme skryté rezervy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku