Jakým způsobem investovat peníze, aby neležely ladem

Existuje mnoho jiných způsobů, jak můžete nechat vaše peníze pracovat a něco si přivydělat. U mnoha investic je třeba zvážit, jak velké riziko jste ochotní podstoupit.
Akcie
Jako dlouhodobá investice jsou akcie určitě jednou z dobrých voleb investice. Aby se vám tato investice vyplatila, je dobré si vybrat delší časové období, ideálně deset let a více. U akcií platí úměra, že čím déle investici držíte, tím máte větší pravděpodobnost vyšších výnosů. Neztrácejte nervy, občas totiž může docházet k výkyvům hodnoty akcií. Z dlouhodobého hlediska to cenu akcií nijak zvlášť neovlivní. Pro nákup akcií potřebujete získat základní znalosti o trhu. Kromě zhodnocení akcií máte také jako úspěšný akcionář nárok na výplatu dividend, což je podíl na zisku, který získala akciová společnost.

akciová burza

Dluhopisy
Jedna z nejbezpečnějších investic je investování do státních dluhopisů s pevným výnosem. V případě státních dluhopisů si vlastně stát půjčuje peníze od občanů například v případě, že potřebuje rychle peníze na odstranění škod po přírodních katastrofách, nebo na financování velmi náročného stavebního projektu. Dluhopisy samozřejmě nejsou je státní. Při úmyslu investovat do dluhopisů se věnujte prostudování informací, kdo dluhopisy vydává, na co se peníze z dluhopisů budou využívat, jak moc je vydavatel dluhopisů zadlužený a jaký má kapitál.
Další možnosti investic
Můžete so vybrat i z mnoha jiných investic. Většinou jde o investice s vyšším výnosem, ale také s vyšším rizikem ztrát. Můžete zkusit například investice do kryptoměny, do uměleckých děl, do sbírek, starých aut nebo hudebních nástrojů. Pro úspěch investice je zásadní, abyste o dané investici něco věděli a nenaletěli zkušeným investorům.

měna Bitcoin

Stavební spoření
Spolehlivou investicí je i stavební spoření. Od státu můžete získat až 2000 Kč ročně. Spoření je vhodné jako střednědobé uložení investic, jako dlouhodobá investice už není tak výhodné. Je také zatíženo poplatky a hrozí, že v průběhu let se mohou měnit podmínky, za kterých bylo spoření založeno.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku