Bez softwaru není počítač

Když má někdo využívat možností, jež v naší vyspělé době nabízí výpočetní technika, může tak bez problémů činit. Kromě schopnosti s něčím takovým pracovat potřebuje vlastně už jenom dvě věci:

laptop na stole

  • hardware
  • a software.

Proč jsou právě tyto dvě věci nezbytně zapotřebí? Tak se může ptát v současnosti už jen zanedbatelná část naší populace, jíž je výpočetní technika stále ještě cizí. Všichni, kdo mají své zkušenosti, už vědí, že je tomu tak proto, že zrovna toto dělá výpočetní techniku výpočetní technikou. Není třeba ani nic víc, ale ani nic míň
Když se bavíme o hardwaru, máme totiž na mysli všechno to hmotné, co k počítačům patří, a aby to bylo co platné, je potřeba i software, tedy to, co tu naopak hmotné a hmatatelné není.
Software, to jsou tedy ony nejrůznější programy, jež se do počítačů instalují a v těchto se spouštějí, aby plnily svoji konkrétní funkci.
Jsou tu programy, bez nichž se žádný počítač neobejde, tedy ty, jež jsou nezbytně potřeba k tomu, aby se dalo takové zařízení zapnout a aby v něm byly podmínky pro vykonávání určitých činností, a jsou to i takové, jež se následně mohou instalovat k tomu, aby už prováděly nějakou konkrétní akci, jež je uživateli počítačů žádána.

notebook v autě

Jsou tu programy, díky nimž se dá na počítačích psát, jsou tu i ty, jež umožňují práci s obrázky či videi, jsou tu různé další kancelářské, herní a kdovíjaké ještě varianty. Prakticky vše, co na výpočetní technice provádíme, má své programové potřeby a každý program tu dává možnost provádět nějakou činnost. A záleží na každém z uživatelů, co si vybere.
A že je z čeho vybírat!
A tak je software důležitý. Protože bez něj by nebyl ani ten nejkrásnější a nejnovější počítač naprosto k ničemu. Bez softwaru by se stal počítač jako takový jen kovovou krabicí plnou různých součástek a monitor tímtéž, čím je člověku vypnutý televizor.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku