Aerobic nebo jóga …?

Anebo úplně něco jiného, jiný sport? Čemu dáváte přednost vy, jaký je váš koníček? Čím se bavíte, co vás naplňuje? Pohyb je úžasná věc a velmi přínosná pro naše zdraví. Pokud cítíte, že „to“ v poslední době není ono, z práce se vracíte utahaná, jen padnout do křesla a nevědět o světě, nevytáhnete paty z domova a večer si nalijete skleničku vína na vzpružení, vězte, že se o vás může pokoušet maličká deprese. A pokud jí nechcete propadnout, poohlédněte se po nějakém koníčku, který by vám zaplnil nepracovní život. Prázdnota je začátek konce. Jakmile se oddáte smutným myšlenkám a značně omezíte pohyb, můžete se časem propadnout i do nemoci. Ne, nehrozíme tím, ale může se to stát, když necháte nicnedělání volně plynout a nevyvinete žádnou aktivitu.

barevný nápis jóga

Oslovte vaši kamarádku, promluvte si s ní, že propadáte malomyslnosti a poraďte se s ní, jak ona to vidí, co by vám doporučila. Ona vás zná nejlépe.

My vám můžeme poradit – najděte si svého koně! Resp. naplňte si čas vaším novým koníčkem a udělejte si z něho vaše nové hobby! Jestliže vám zdraví dovoluje, začněte se více hýbat. Aktivitou rozproudíte krev, okysličují se buňky, vyplavují se endofirmy a naráz získáváte jiný, laskavější pohled na svět. Začněte třeba tím, že začnete do zaměstnání chodit pěšky anebo se projděte po práci. A co víc – přihlaste se na skupinové cvičení. Máte na výběr podle toho, na co se cítíte. Myslíte si, že zvládnete svižnější a namáhavější cvičení? Pak volte aerobic anebo bosu, které krásně zpevní tělo. Máte raději klid, rozjímání a pohled do sebe sama? Volte jógu nebo pilates. Obě formy též vytvarují tělo, ale pozor, nejsou tak snadné, jak se na první pohled zdá. Někdy to pěkně bolí! Ale když příjemně bolí, posilujete, tvarujete, hubnete. Neznám ženu, která nemá lepší náladu, než když zjistí, že shodila nějaké to kilíčko. Najděte si svůj zájem a pěstujte ho.

ženy cvičí pilates


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku