Karetní stolní hra Citadela

Máte před sebou zábavný večer s kamarády a rádi byste si zahráli nějakou ze stolních her, ale nevíte kterou vybrat? Co by je mohlo zaujmout a všechny skvěle pobavit? Co si budeme vykládat takových her je mnoho, a ne každá splní vaše požadavky. Z těch nejstarších to je Člověče nezlob se, Sázky a dostihy a mnoho dalších. Mě v poslední době nejvíce zaujala hra Citadela. Když mi jí kamarádi představili, myslela jsem si, že její pravidla nepochopím, ale stačila my jedna hra a podstatu hry jsem si objasnila. Je to stolní karetní hra vhodná pro dva až sedm hráčů. Co si budeme povídat čím více hráčů tím více zábavy.

karetní hra

Hra je vhodná na běžnou zábavu s kamarády, ale i na slavnější události jako je silvestrovský večírek s přáteli nebo klidný večer u sklenice vína. Hra je o okrádání spoluhráčů, stavění staveb, předpokládání hráčské techniky u spoluhráčů, jak povedou svůj příští tah, aby vám hru neomezili nebo vaší postavě nějakým způsobem neuškodili. Budete muset hodně přemýšlet nejen nad svou hrou, ale nad hrou všech hráčů. Jednou zaváháte nebo nebude vaše domněnka jistá a můžete být okradeni a ještě vám mohou sebrat všechny vaše hrací karty. Budete mít odvahu tuto hru vyzkoušet?

přátelské posezení

Hra má jednoduché pravidla. Je celkem osm postav. Mordýř, Zloděj, Čaroděj, Král, Kněz, Kupec, Stavitel a Žoldnéř. Každá postava je něčím výjimečná a má své přednosti. Například Kupec dostane každou hru jeden zlaťák navíc. Ovšem jen čtyři hráči mají své barvy, které najdete na kartách staveb. Dále jsou ve hře stavby, které během hry za zlaťáky stavíte. Každá stavba má svou hodnotu, kterou musíte zaplatit. Od jednoho až po šest zlaťáků. Mezi stavbami pak ještě naleznete bonusové stavby pod fialovou barvou, které vás budou nějakým způsobem zvýhodňovat. Cílem hry je postavení osm staveb s dobrou hodnotou. Bonusové body získá ten hráč, který má postavené stavby od všech barev a ten, kdo ukončí hru stavbou osmi budov. Hra je podlá a budete nadšení z okradení spoluhráče, ale hned v zápětí vám Žoldnéř zničit jednu z vašich staveb. Hra je proměnlivá a zákeřná. Jakmile ji jednou vyzkoušíte, budete chtít hrát znovu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku